Solucan Yemi Fiyatı Nedir?

Solucan yemi fiyatı üreticiden üreticiye değişkenlik gösterir. Tabi bu içerisinde kullanılan malzemeye göre farklılık gösterecektir. Solucanların beslenmesinde kullanılan solucan yemi elde edilecek ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. İçerdikleri besin maddelerine göre yemin kalitesi değişeceği gibi solucan yemi fiyatı da değişiklik gösterebilir. Solucan yemi alırken öncelikle piyasa araştırması yapılmalı ve mutlaka alınacak yemin içerdiği materyallerin ne oldukları incelenmelidir.
Solucan yemi hazır olarak paketlenmiş şekilde satın alınabileceği gibi, evde de hazırlanabilir. Sizde solucan yemi fiyatı ile ilgileniyorsanız ve sipariş vermek isterseniz sitemiz aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Evsel Atıklar ile Solucan Yemi Fiyatı

Solucan yemi fiyatı bölgelere göre veya kalitesine göre değişiklik gösterdiği gibi solucanlar evsel atıklar ile beslenerek yem maliyetini daha çok düşürmek mümkündür. Asitli olmayan lahana kabuğu, muz kabuğu, çay posası, kahve telvesi, ıspanak yaprağı, asma yaprağı, fındık, fıstık kabuğu, ceviz kabuğu gibi hemen hemen tüm meyve ve sebze artıkları yem olarak solucanlara verilebilir. Evimizde bulunan atıklar sayesinde solucan yemi fiyatı daha uygun hale gelecektir.Meyve ve sebze artıkları verilirken bir süre bekletilerek çürütülmesi gerekir. Ancak, çürütülen meyve ve sebze artıklarının kurtlanmadan solucanlara verilmesi lazımdır. Bu tür beslenmeler sineklenmeye de yol açabileceği için buna engel olabilmek için azar azar ama sık sık verilmelidir. Az veya çok yem verilmemesine dikkat edilmelidir. Solucanlardan alınacak verimin kalitesi için solucan sayısına göre hesaplama yapılarak yem miktarının ona göre ayarlanması gerekir.Solucan yemi fiyatı evlerimizde atmak istediğimiz diğer çöplerle daha uygun olacaktır. Solucanlar çok kısa sürelerde sayıca fazlaca arttıklarından dolayı yem verilirken yapılan hesaplamalara göre doğru orantılı olarak yem miktarı da artış göstermelidir. Solucan yemi satışı sitemiz üzerinden de gerçekleşmektedir.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Solucan Yetiştiriciliği

Solucanlara yem verilirken gübre kullanımında aynı eşit gübre kullanılması gerekir. Örneğin; önceleri sığır gübresi ile beslenen solucanlara bir süre sonra tavuk gübresi gibi başka çeşit gübre vermek pek sağlıklı olmaz. Bu durum solucanların dengelerini olumsuz yönde etkileyerek verimlerini düşürür. Gübre seçiminde de tuz miktarı en düşük olan gübrelerin tercih edilmesi solucanlar için çok daha uygun olacaktır. Solucan yemi fiyatı ile kırmızı kaliforniya solucanlarının üreteceği gübrenin verimini etkileyecektir aslında. Bunun için kaliteli yem seçilmelidir.

Solucanlara Verilecek Yemlerin Özellikleri Nelerdir?

Solucan gübresinin kalitesini belirleyen en önemli nokta solucanlara verilen yemlerin özellikleridir. Bu yüzden solucan yemi fiyatı ile kalitesi paraleldir. Aynı kalitede ürün elde edebilmek için sabit yemlerin verilmesi gerekir. Yem özellikleri değiştirildiğinde, Ürünün kalitesi de buna bağlı olarak değişecektir. Solucanlara verilecek yemdeki çiftlik gübresinin oranı bitkisel atıkların oranına göre daha fazla olmalıdır. Hatta solucanların sadece çiftlik gübresi ile beslenebilmeleri de mümkündür. Büyükbaş hayvan dışkısı solucanların ihtiyacı olan birçok besin maddesini içlerinde barındırırlar. Solucan yemi fiyatı güncel olarak öğrenmek için sipariş ver kısmından inceleyebilirsiniz.
Solucanların yedikleri yemlerin %60 ve %80 civarında kısmını dışkılarlar bu nedenle kısa sürede beslenme ihtiyaçları vardır ve yeni yeme sürekli hücum ederler. Bu şekilde sürekli olarak yukarıya doğru çıkarlar. Solucan yemi fiyatı içerisindeki malzemelerin kalitesiyle ve oluşacak gübreyle doğru orantılıdır.

Solucan yeminin iyi koşullarda doğru şekilde fermente edilmiş olması gerekir. Yemlerinde süt, et, yağlı ürünler ve hayvan artıkları olmamalıdır. Yemler eğer mümkünse solucan yatağa gömülmelidir. Bu şekilde oluşabilecek sineklerden de korunmak mümkün olur. Solucan kabı humus ile dolana kadar besin verilmeye devam edilmelidir. Kap dolduktan sonra altında delikler olan diğer kap onun üstüne konarak solucanların diğer kaba geçmeleri sağlanacaktır. Sizde sayfamıza gelerek satılık solucan piyasası nedir merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Eğer sizde beslediğiniz solucanlardan yüksek verim almak istiyor ve solucan yemi fiyatı öğrenmek istiyorsanız satış bölümünden takip edebilir,dilerseniz sipariş verebilirsiniz.

Diğer makalemize de göz atmak ister misin?  Organik Solucan Gübresi Nedir? Nasıl Uygulanır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*